close
تبلیغات در اینترنت
برگزاری یادواره ۱۲ شهید محله طالقانی مسجد امام حسین (ع)

تبلیغات


برگزاری یادواره ۱۲ شهید محله طالقانی مسجد امام حسین (ع)

یادواره ی دوازده شهید محله ی طالقانی در محل مسجد امام حسین ( ع ) کوهبنان به همت فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج و همکاری پایگاه های ثارالله و ام البنین برگزار گردید
 
 
ب همزمان با هفته ی بسیج با حضورامام جمعه  ، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ، ،مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کوهبنان ،مسئول تعلیم و تربیت سپاه ،معاون مالی آموزش و پرورش ،مسئول اداره ورزش و جوانان  ، بسیجیان و خانواده های معزز شهیدان ، ایثار گران و جانبازان یادواره ی دوازده شهید  محله ی طالقانی در محل مسجد امام حسین ( ع )  کوهبنان به همت فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج و همکاری پایگاه های ثارالله و ام البنین برگزار گردید که این مراسم با پخش کلیپ ، سخنرانی ، مداحی ، نوحه سرایی همراه بود .
  در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمد علی حسینی مقدم از خطیبان واساتید حوزه و دانشگاه با گرامی داشت هفته ی بسیج گفت : دفاع مقدس ما دفاعی بود که مثل آن در تاریخ ایران نبوده و بعد از جنگ جهانی دوم مهمترین رویداد سیاسی و نظامی جهان بوده است .
وی تصریح نمود : جنگ هشت ساله ی ما جنگی متفاوت با همه ی جنگ های کلاسیک بود که  غالبا ” دو قدرت جهانی از دوطرف درگیری حمایت می کردند و میدان جنگ را صحنه ی آزمایش سلاح ها می دانستند ولی هیچ یک از دوطرف هدف براندازی نداشتند .
استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت : اما در این جنگ با قصد براندازی همه ی قدرت ها از دور و نزدیک پشت سر دشمن ایستادند و کمک کردند لکن سر انجام با هشت سال دفاع دلیرانه و غیور مردانه ی بسیجیان و رزمندگان ایران اسلامی دشمنان به خاک مذ لت و خواری نشستند .
 وی ابراز داشت : در هنگام حمله ی دشمن به خرمشهر که مدافعان ما علاوه بر آن که حتی پنج تانک نداشتند نیروی انسانی لازم هم نداشتند ولی شهید محمد جهان آرا و دیگر جوانان  غیورهم رزم  او در مقابل نیروهای مهاجم عراقی ایستادند و ۳۵ روز مقاومت کردند چرا که غیرت نیروهای مسلمان ایران از ارتش و سپاه و بسیج اجازه نداد که خرمشهر در دست دشمن بماند .
 حجت الاسلام و المسلمین حسینی مقدم ادامه داد : هنوز دو سال از سقوط خرمشهر نگذشته بود که همان غیور مردان با دلاور مردی در سوم خرداد در عملیات افتخار آفرین  بیت المقدس خرمشهر را از دست دشمن در آوردند .
 وی تأکید نمود : غیور مردان ایرا ن اسلامی ۳۵ روز مقاومت کردند و نگذاشتند  خرمشهر در دست دشمن بماند و عاقبت این شهر را آزاد کردند ولی هنگام حمله امریکا به بغداد سه روزه تسلیم شدند .
این خطیب توانا یاد آور شد : دشمن با اتکا به نیروهای بیگانه که به او کمک می کردند از جمله آمریکا و غربی ها و مدعیان دروغگو و منافق حقوق بشر در خرمشهر مستقر شده بودند و تجهیزات نظامی پیشرفته و مدرن را در اختیار بعثی ها قرار داده بودند .
 وی خاطر نشان کرد : رزمندگان ما حتی آرپیچی هم نداشتند اما با دست خالی و توکل به خداوند ، توسل به ائمه اطهار و عنایت به منویات حضرت امام ( ره ) بر آن عوامل شیطانی غلبه کردند لذا روز سوم خرداد همان ساعت اولیه که رزمندگان ما خرمشهر را گرفته بودند صیاد شیرازی به مقام معظم رهبری تلفنی گفت الان هزاران سرباز و افسر عراقی صف بسته اند برای اینکه بیایند ما دست و پایشان را ببندیم و اسیر شوند .
 ایشان گفت : این قدرت است خرمشهر یک نماد است گرچه کربلای ۵ ، والفجر ۸ و فتوحات دیگر همین طور بود اما این قدرت برتر از کجا آمد در حالی که ما حتی سلاح های اولیه را نداشتیم و دشمن تا دندان مسلح بود .
حجت الاسلام و المسلمین حسینی مقدم تأکید نمود : بگذارید جواب را از نشریه واشنگتن                  سانیس ژور نال بگویم مردم ایران در چارچوب اسلام مفهوم شهادت و علاقه به امام علی ( ع ) و عاشورای حسینی را به جنگ می گیرند و این برای غرب غیر قابل درک است .
وی یاد آور شد : امروز نیز مدافعان حرم چنین وصفی دارند با شادی شهادت را در آغوش می گیرند و تا آخرین قطره ی خون مقاومت  می کنند این جاست که عاشقان و ارادتمندان عاشورا ، امام حسین ( ع ) و شهدای کربلا خود نمایی می کنند .
 استاد حوزه و دانشگاه تصریح نمود : دفاع مقدس ما و شهیدان همیشه جاوید این دوران وجوه مشترکی با عاشورا و شهدای کربلا دارند که باعث خلق چنین حماسه ی مقدسی شد که اشتراک در انگیزه ها ، اشتراک در فرماندهی ، تحریم و محاصره در اوج ، تنوع نیروها ، شبهای عملیات و      هم گونی شهدا از مهمترین آنها هستتند .
وی ادامه داد : هم شهدای کربلا و هم شهدای دوران دفاع مقدس هدفشان دفاع از ارزش ها و حفظ ارزش ها بود و هر دو برای جلوگیری از انحرافات و بقاء اسلام وحفظ آن لباس رزم پوشیدند در واقعه ی عاشورا امام حسین ( ع ) و آقا ابو الفضل العباس(ع)  فرماندهی لشکر را بر عهده داشتند و در دوران دفاع مقدس نیز بنیانگذار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری که هر دو از فرزندان   حضرت  زهرا ( س ) هستند فرماندهی جنگ را بر عهده داشتند .
این خطیب توانا ابراز داشت : در عاشورا دشمن در اوج رذالت به هیچ کس رحم نکرد و محاصره ی اقتصادی و تحریم در اوج بود که این مهم در دوران دفاع مقدس نیز اتفاق افتاد  در حادثه ی کربلا از طفل شیر خوار تا پیرمرد هفتاد ساله در جنگ حضور داشتند که در دفاع مقدس ما نیز همین               اتفاق افتاد .
 وی تصریح نمود : اگر در شب عاشورا صوت قرآن و راز ونیاز به گوش می رسید در شب های عملیات دوران دفاع مقدس نیز به همین صورت بود که ایثار گری ، شهادت طلبی از مهمترین وجوه اشتراک عاشورا و دفاع مقدس در بحث هم گو نی شهداست .
حجت الاسلام و المسلیمن حسینی مقدم انگیزه جهاد ، عزت و آزادگی ، وفاداری ، فصاحت و بلاغت ، اشتراک هدف ، برپایی نماز جماعت و ………. از مهمترین ویژگی های مشترک حادثه عاشورا و دوران دفاع مقدس عنوان نمود .
 وی تأکید کرد : عده ای تصور می کنند عاشورا و دفاع مقدس پایان یافته که سخت در اشتباهند چرا که ما آثار عاشورا و دفاع مقدس را در فراسوی مرزها می بینیم امروز در عراق ، سوریه  و ….کربلاست و صحنه ی عاشورا همچنان بر پاست .
 استاد حوزه و دانشگاه گفت : امروز یزیدیها ، ابن سعد ها و شمرها به شکل ترامپ ها و سران استکبار و رژیم صهونیستی وجود دارد اما کور خوانده اند چرا که امروز فریاد لبیک یا  حسین با صلابت از رزمندگان و ایثار گرانی شنیده می شود که گوش به فرمان ولی امر مسلمین جهان هستند .
وی یاد آور شد : سران کشورهایی  که دلی در گرو استکبار دارند بدانند که بقیه السیف عاشورا و کربلا هنوز حضور دارند که رهبر معظم انقلاب ، خانوده های معزز شهیدان ، سرداران بزرگ دوران دفاع مقدس همچون حاج قاسم سلیمانی از این جایگاه برخوردارند و ان شاالله در           سایه ی وحدت و همدلی پشت استکبار جهانی را به خاک خواهند کشید .
 
 
 
 
 
 
 انتهای پیام/ علی اصغرنامجو کوهبنانی

برگزاری یادواره ۱۲ شهید محله طالقانی مسجد امام حسین (ع):: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: واحدها , واحد فرهنگی , واحد مذهبی , واحد تبلیغات , واحد پایگاه ثارالله , واحد پایگاه ام البنین , کانون فرهنگی هنری فرات , طرح صالحین , گالری , گالری عکس , تصاویر جشن ها مراسمات , اخبار , اخبار کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: پایگاه مقاومت بسیج ثارالله , پایگاه مقاومت بسیج ام البنین , مسجد امام حسین (ع) , یادواره شهدای مسجد امام حسین،پایگاه ثارلله , یادواره 12 شهید پایگاه ثارالله , یادواره 12 شهید مسجد امام حسین(ع) و محله ی طالقانی , اخبار کوهبنان , کوهبنان , عکس یادواره شهدا , گزارش تصویری از پنجمین یادواره شهدای مسجد امام حسین , گزارش تصویری از پنجمین یادواره شهدای مسجد امام حسین،پایگاه ثارلله , پنجمین یادواره شهدای مسجد امام حسین،پایگاه ثارلله ,
|
امتياز مطلب : 0
|
تعداد امتيازدهندگان : 0
|
مجموع امتياز : 0
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : دوشنبه 08 آذر 1395
مطالب مرتبط با اين پست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


بنر های مذهبی سایت و وبلاگ