close
تبلیغات در اینترنت
آثار باستانی کوهبنان

تبلیغات


خانه آلطه (آثار باستانی کوهبنان)

این بنا یکی دیگر از آثار زیبا و تاریخی کوهبنان است . بنایی آجری و گنبدی که بر پشت بام آن بادگیری زیبا خود نمایی می کند . نمای جلوی ساختمان با آجر های تزئینی و به صورت هندسی مزین گردیده است فضا های مو جود در این تالار ستوندار ،هشتی،شبستان و حیاطی هستند که با درختان زیبا و کهن سال چنار به آن جلوه می دهد همین طور باغی از درختان پسته در مجاور حمام شخصی و قدیمی که نشان از عیا نی بودن این بنا دارد و قدمت آن متعلق به دوره قا جاریه می باشد.

تصاویر در ادامه مطلب...


آثار باستانی کوهبنان:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: گالری عکس , اخبار کوهبنان , کوهبنان , آثار باستانی کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: خانه آلطه (آثار باستانی کوهبنان) , خانه ال طه , ال طه , عکس از خانه الطه , تصویر از خانه الطه , اثار باستانی کوهبنان , کوهبنان , گزارش تصویری , تحقیق در مورد خانه اطله , باغ اغا (خانه الطه) ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 12
|
مجموع امتياز : 36
:: ادامه مطلب
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : شنبه 26 ارديبهشت 1394
تصاویری از موزه مردم شناسی در حمام چماه کوهبنان
تخت امیر(تخت لطیفی)

تخت امیر(لطیفی):

در مجاورت خانقاه شیخ ابو سعید، تختی صاف و از سنگ و گچ ساخته شده است که شاید روزگاری محل برگزاری جلسات عرفا و چله نشینی آنها بوده است که در قسمت بالای آن اتاقک کوچکی وجود داشته که پیرو مرادشان شاه نعمت الله ولی از آن بیرون می آمده و در جلسات شرکت می کرده است.

متن : کتاب کوهبنان (تالیف: فاطمه بیگم روح الامینی)

 

تخت امیر(تخت لطیفی)

محل برگزاری جلسات عرفا و چله نشینی آنها


آثار باستانی کوهبنان:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: واحد تبلیغات , اخبار کوهبنان , کوهبنان , آثار باستانی کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: محل برگزاری جلسات عرفا و چله نشینی آنها , تخت امیر(تخت لطیفی) , کوهبنان , اثار باستانی کوهبنان , اثار تاریخی و باستانی کوهبنان (بام فرهنگی استان کرمان) , 72 عارف کوهبنان , شهر عارف پرور کوهبنان , تخت لطیفی , تخت امیر , عکس از تخت لطیفی (امیر) , تحقیق در مورد کوهبنان , تحقیق در مورد اثار باستانی کوهبنان , اثار باستانی کرمان , شاه نعمت الله ولی , خانقاه شیخ ابو سعید ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 6
|
مجموع امتياز : 15
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : جمعه 07 فروردين 1394
آرمگاه هدایت علی شاه معروف به محمد شهید کوهبنانی

آرمگاه هدایت علی شاه معروف به محمد شهید کوهبنانی:

هدایت علی شاه ، از فظلای زمان خود بوده که در کوهبنان متولد گردیده و در شهر کرمان به تحصیل علم و کسب معلومات می پردازد. وی در محضر اساتیدی چون عبدالصمد همدانی، مدارج علمی را طی نموده و در سفری که به شهر مشهد داشته در میانه راه توسط بلوچ به قتل می رسد. پس از این حادثه جنازه ی وی به کوهبنان انتقال یافته و در نزدیکی خانقاه شیخ ابو سعید ، به خاک سپرده می شود. عوام این مقبره را مقبره آخوند می نامند.

این مقبره از آجر، به صورت چند ضلعی و با سقفی گنبدی ساخته شده و قبر هدایت علی شاه در داخل آن قرار گرفته است.

 

برای مشاهده ی تصاویر به ادامه مطلب بروید.

آثار باستانی کوهبنان:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: گالری عکس , اخبار کوهبنان , کوهبنان , آثار باستانی کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: آرمگاه هدایت علی شاه معروف به محمد شهید کوهبنانی , آرمگاه هدایت علی شاه معروف به خاک آخوند کوهبنانی , عکس از خاک آخوند , مقبره ی خاک آخوند , آرامگاه هدایت علی شاه (خاک آخوند) , اثار باستانی کوهبنان , مزارات کوهبنان , تصویر از خاک آخوند با کیفیت , توضیح در مورد خاک آخوند , کوهبنان , مناطق گردشگری و توریسم کوهبنان , کوهبنان بام فرهنگی استان کرمان , عرفا و فظلای کوهبنان , عکس از مقبره ی محمد شهید کوهبنانی ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 6
|
مجموع امتياز : 25
:: ادامه مطلب
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : شنبه 16 اسفند 1393
سنگ نبشته

سنگ نبشته:

برسينه ي كوه سياه رنگي درفاصله ي نه چندان دور ازخانقاه شيخ برهان الدين كوهبناني غزلي عرفاني كنده شده است با خط نسخ پخته درارتفاع حدود سه متري وبه اندازه ي 70*75سانتي متر.مشخصات كتابت:حروف (پ)و(چ)با يك نقطه يعني(ب)و(ج)وگاف بايك سركش يعني(ك)درج شده اند.

متن كنيه برقرارزيراست:

هوالفلاح

چو كوه از تكبر سر  افراختن                    بود  بيخ  رفعت  برانداختن

چو خاك از تواضع غبار ره است         به كهل جهان بين توان ساختن

به ميدان غفلت تو راتا به كي                   روا باشد اسب جفا تاختن

چو در زير خاك است ماواي تو              چه حاصل به كاشانه پرداختن

نه هر سنگ دل را مسلم بود                 مقامات   عشاق   بشناختن

اگر  آتش  عشق پيدا  شود                 توان سنگ چون موم بگداختن

كمال تو گر درصلاح تواست                  صلاح كمال است جان باختن

 

كتبه العبدكمال بن صلاح في شعبان سنه سبع سنين مائه...

آفاي محمدحسين اسلام پناه پژوهشگركرماني استدلال نموده اندكه اين شعرازكمال خجندي ازمريدان شاه نعمت الله ولي مي باشد.

متن روی تصاویر رو تا اونجا که تونستم مشخص کردم!

برای مشاهده ی تصاویر در ابعاد واقعی روی انها کلیک کنید.

بقیه تصاویر در ادامه مطلب...


آثار باستانی کوهبنان:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: واحد فرهنگی , واحد تبلیغات , گالری عکس , اخبار , اخبار ایران , اخبار کوهبنان , کوهبنان , آثار باستانی کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: سنگ نبشته , سنگ نوشته , کوهبنان , اثار باستانی کوهبنان , سنگ نبشته کوهبنان , عکس از سنگ نبشته کوهبنان , عکس از سنگ نوشته کوهبنان , آثار باستانی کوهبنان , توریسم و گردشگری کوهبنان , اماکن تاریخی و دیدنی کوهبنان , اماکن تاریخی کوهبنان , مسجد امام حسین کوهبنان , اثار تاریخی کوهبنان , تصویر از سنگ نوشته , تحقیق در مورد کوهبنان و سنگ نبشته , مطلب در مورد اثار باستانی کوهبنان ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 15
:: ادامه مطلب
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : یکشنبه 10 اسفند 1393
دهانه ی شهرآباد

دهانه ی شهرآباد:

این دهانه یکی از دروازه های قدیمی شهر کوهبنان می باشد و در قسمت جنوبی شهر قرار دارد و در گذشته میان کوه را حفر کرده اند، تا این دروازه ایجاد شده است.

گویا در جشن ها و اعیاد این دروازه را به آینه های زیبایی که در کوهبنان ساخته می شده تزیین می کرده اند و بر بالای این دروازه، قعله ای قرارداشته که امروز آثار کمی از آن بر جای مانده است. چنین به نظر می رسد که عرفا از این محل برای چله نشینی و خلوت خود نیز استفاده می کرده اند و قدمت تاریخی این دروازه دقیق مشخص نیست.

 


آثار باستانی کوهبنان:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: واحد تبلیغات , گالری عکس , اخبار کوهبنان , کوهبنان , آثار باستانی کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: دهانه ی شهرآباد , شهر اباد , کوهبنان , اثار باستانی کوهبنان , تاریخ کوهبنان , دهانه ی شهر اباد کوهبنان , دروازه کوهبنان , عکس , دهانه شهر اباد+ عکس , تصویر , مکان های دیدنی کوهبنان , باستانی , تفریحی , اثار کوهبنان , اثار باستانی کوهبنان+عکس , دروازه های قدیمی شهرستان کوهبنان , عرفا ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 5
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : چهارشنبه 29 بهمن 1393
امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان

امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان

این مقبره بر فراز تپه ای بلند، در شمال غربی کوهبنان واقع شده است که قبلاً ساختمان آن فقط یک اتاقک بود که در آن شمع روشن می کردند.

اما حدود سی سال قبل، آرامگاهی از آجر و آهن با گنبدی رفیع، توسط استاد علی اکبر فارسی زاده بر آن ساخته شد و ساختمانی نیز جهت استفاده ی خادم بی بی عصمت، احداث گردید و ضریح آن، توسط حسین پورمیرزایی (خادم) به طرز بسیار زیبایی از سیمان طراحی و ساخته شده است.

صاحب این مقبره شجره نامه ندارد و اهالی معتقدند که این شخص خواهر امام رضا (ع) می باشد و هم اکنون محل برگزاری مراسم مذهبی و زیارت اهالی منطقه و دیگر مناطق می باشد که در گذشته از چندان شکوه و جلالی برخوردار نبوده ولی امروز به عنوان مکانی سیاحتی و زیارتی شناخته شده و هر سال در فصل تابستان پذیرای تعداد کثیری از مهمانان دور و نزدیک می باشد.

برای مشاهده ی بقیه تصاویر به ادامه مطلب بروید.


آثار باستانی کوهبنان:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: واحد فرهنگی , واحد مذهبی , واحد تبلیغات , گالری عکس , زندگی نامه معصومین , تصاویر اماکن مذهبی , اخبار ایران , اخبار کوهبنان , کوهبنان , آثار باستانی کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان , امامزاده بی بی عصمت کوهبنان , بی بی عصمت , تصاویری از امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان , عکس از امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان , مقاله در مورد امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان , زندگینامه ی امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان , امامزادگان کوهبنان , مسجد امام حسین (ع) کوهبنان , کوهبنان , Mosque Imam Hussein (A) Kuhbanan , kouhbanan , بام فرهنگی استان کرمان , Cultural roof Kerman , Shrine of Kuhbanan ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 20
:: ادامه مطلب
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : یکشنبه 05 بهمن 1393
امامزاده سلیمان شاه (ع) کوهبنان

امامزاده سلیمان شاه (ع) 

سلیمان ابن ابی سلیمان محمد ابی عبدالله بن عبدالله بن حسن بن جعفر بن الحسین المثنی ابن الامام الثالی و البسط الاول حسن المجتبی ابن امیرالمومنین.

طبق شجره نامه ای که در داخل مقبره ی ایشان نصب شده از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) بوده که در کوهبنان به دست خوارج به شهادت رسید.

ساختمان اولیه این بنا قدیمی و به صورت خشت و گلی بوده که از قدمت آن اطلاعی در دست نیست.اما ساختمان جدید آن که حدود 20 سال قبل ساخته شده از آجر بوده و داخل آن سنگ کاری شده است.

ساختمان این مقبره، به صورت مربع با سقفی گنبدی شکل که دارای پنجره های طاقی بوده که در زیر گنبد آن، مقبره ی سلیمان واقع شده و اطراف مقبره را ضریح چوبی که قدت آن به حدود 90 سال می رسد، فرا گرفته است.

آرامگاه این امامزاده در یک کیلومتری یا کیلومتری مزار شیخ برهان الدین، در قسمت غربی کوهبنان، در اراضی مشهور به «دِهنو» می باشد و اهالی وقت او را امام زاده سلیمان شاه نامند ومانند عامه ی اهالی اکثر قرای ایران، وی را برادر امام رضا (ع) می دانند.

حدود چهارصد و اندی سال قبل، گنجلی خان این محل را باز سازی نموده واکنون نیز به همت اداره ی اوقاف استان کرمان، تعمیر گردیده است.

مردم اموات خود را در اطراف این امامزاده به خاک می سپارند و شهیدان هشت سال دفاع مقدس در جوار این امامزاده آرمیده اند.


آثار باستانی کوهبنان:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: واحدها , واحد فرهنگی , واحد مذهبی , گالری عکس , تصاویر اماکن مذهبی , اخبار کوهبنان , کوهبنان , آثار باستانی کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: امامزاده سلیمان شاه (ع) کوهبنان , تصاویری از امامزاده سلیمان شاه (ع) کوهبنان , توضیح در مورد امامزاده سلیمان شاه (ع) کوهبنان , امامزاده سلیمان شاه (ع) کوهبنان + عکس , تصاویر کوهبنان , تصاویر اماکن مذهبی توریستی کوهبنان , کوهبنان توریست , مکان های تاریخی دیدنی کوهبنان+عکس , کوهبنان+عکس , بام فرهنگی استان کرمان , بام فرهنگی ایران , کوهبنان دیار عارفان و فضلا و دانشمندان , امامزاده سلیمان شاه (ع) کوهبنان از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 20
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : چهارشنبه 24 دي 1393

بنر های مذهبی سایت و وبلاگ