close
تبلیغات در اینترنت
اخبار ایران

تبلیغات


اولین جشنواره هنرمندان بومی شهرستان کوهبنان

اولین جشنواره هنرمندان بومی شهرستان کوهبنان
زمان:24 و 25 شهریورماه 95
آیین افتتاحیه (بخش رقابتی) چهارشنبه 24 شهریور ماه ساعت 20

آیین اختتامیه پنجشنبه 25 شهریور ماه با حضور مسئولین ساعت 20
مکان: بلوار امام رضا(ع)، مجتمع فرهنگی هنری امام حسین(ع)


اخبار ایران:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: اخبار , اخبار ایران , اخبار کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: اولین جشنواره هنرمندان بومی شهرستان کوهبنان , جشنواره هنرمندان کوهبنان , هنرمندان کوهبنانی , اولین جشنواره هنرمندان کوهبنان , جشنواره هنرمندان بومی کوهبنان , هنرمندان بومی شهرستان کوهبنان , کوهبنان , جشنواره کوهبنان , هنرمند کوهبنانی ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 4
|
مجموع امتياز : 20
:: ادامه مطلب
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : سه شنبه 23 شهريور 1395
پوستر سال 95 اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل
سنگ نبشته

سنگ نبشته:

برسينه ي كوه سياه رنگي درفاصله ي نه چندان دور ازخانقاه شيخ برهان الدين كوهبناني غزلي عرفاني كنده شده است با خط نسخ پخته درارتفاع حدود سه متري وبه اندازه ي 70*75سانتي متر.مشخصات كتابت:حروف (پ)و(چ)با يك نقطه يعني(ب)و(ج)وگاف بايك سركش يعني(ك)درج شده اند.

متن كنيه برقرارزيراست:

هوالفلاح

چو كوه از تكبر سر  افراختن                    بود  بيخ  رفعت  برانداختن

چو خاك از تواضع غبار ره است         به كهل جهان بين توان ساختن

به ميدان غفلت تو راتا به كي                   روا باشد اسب جفا تاختن

چو در زير خاك است ماواي تو              چه حاصل به كاشانه پرداختن

نه هر سنگ دل را مسلم بود                 مقامات   عشاق   بشناختن

اگر  آتش  عشق پيدا  شود                 توان سنگ چون موم بگداختن

كمال تو گر درصلاح تواست                  صلاح كمال است جان باختن

 

كتبه العبدكمال بن صلاح في شعبان سنه سبع سنين مائه...

آفاي محمدحسين اسلام پناه پژوهشگركرماني استدلال نموده اندكه اين شعرازكمال خجندي ازمريدان شاه نعمت الله ولي مي باشد.

متن روی تصاویر رو تا اونجا که تونستم مشخص کردم!

برای مشاهده ی تصاویر در ابعاد واقعی روی انها کلیک کنید.

بقیه تصاویر در ادامه مطلب...


اخبار ایران:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: واحد فرهنگی , واحد تبلیغات , گالری عکس , اخبار , اخبار ایران , اخبار کوهبنان , کوهبنان , آثار باستانی کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: سنگ نبشته , سنگ نوشته , کوهبنان , اثار باستانی کوهبنان , سنگ نبشته کوهبنان , عکس از سنگ نبشته کوهبنان , عکس از سنگ نوشته کوهبنان , آثار باستانی کوهبنان , توریسم و گردشگری کوهبنان , اماکن تاریخی و دیدنی کوهبنان , اماکن تاریخی کوهبنان , مسجد امام حسین کوهبنان , اثار تاریخی کوهبنان , تصویر از سنگ نوشته , تحقیق در مورد کوهبنان و سنگ نبشته , مطلب در مورد اثار باستانی کوهبنان ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 15
:: ادامه مطلب
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : یکشنبه 10 اسفند 1393
امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان

امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان

این مقبره بر فراز تپه ای بلند، در شمال غربی کوهبنان واقع شده است که قبلاً ساختمان آن فقط یک اتاقک بود که در آن شمع روشن می کردند.

اما حدود سی سال قبل، آرامگاهی از آجر و آهن با گنبدی رفیع، توسط استاد علی اکبر فارسی زاده بر آن ساخته شد و ساختمانی نیز جهت استفاده ی خادم بی بی عصمت، احداث گردید و ضریح آن، توسط حسین پورمیرزایی (خادم) به طرز بسیار زیبایی از سیمان طراحی و ساخته شده است.

صاحب این مقبره شجره نامه ندارد و اهالی معتقدند که این شخص خواهر امام رضا (ع) می باشد و هم اکنون محل برگزاری مراسم مذهبی و زیارت اهالی منطقه و دیگر مناطق می باشد که در گذشته از چندان شکوه و جلالی برخوردار نبوده ولی امروز به عنوان مکانی سیاحتی و زیارتی شناخته شده و هر سال در فصل تابستان پذیرای تعداد کثیری از مهمانان دور و نزدیک می باشد.

برای مشاهده ی بقیه تصاویر به ادامه مطلب بروید.


اخبار ایران:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: واحد فرهنگی , واحد مذهبی , واحد تبلیغات , گالری عکس , زندگی نامه معصومین , تصاویر اماکن مذهبی , اخبار ایران , اخبار کوهبنان , کوهبنان , آثار باستانی کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان , امامزاده بی بی عصمت کوهبنان , بی بی عصمت , تصاویری از امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان , عکس از امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان , مقاله در مورد امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان , زندگینامه ی امامزاده بی بی عصمت (س) کوهبنان , امامزادگان کوهبنان , مسجد امام حسین (ع) کوهبنان , کوهبنان , Mosque Imam Hussein (A) Kuhbanan , kouhbanan , بام فرهنگی استان کرمان , Cultural roof Kerman , Shrine of Kuhbanan ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 20
:: ادامه مطلب
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : یکشنبه 05 بهمن 1393
رئيس مجلس شوراى اسلامى ايران در ضيافت آستان قدس علوی

دكتر على لاريجانى رئيس مجلس شوراى اسلامى در جمهورى اسلامى ايران به زيارت بارگاه مطهر علوى شرفياب شد و با جانشين توليت و اعضاى شوراى آستان ديدار كرد .

به گزارش واحد اطلاع رسانى آستان طى اين ديدار پيرامون مسائل مختلفى از قبيل ايجاد وسايل نقليه مناسب مانند راه آهن جهت حمل و نقل زائران عتبات به ويژه در ايام اربعين تبادل نظر شد .

رئيس مجلس شوراى اسلامى ايران طى اين ديدار از آستان قدس علوى بابت خدمات ارائه شده به مليونها زائر در ايام اربعين حسينى قدردانى كرد .

وى طى مصاحبه اى با واحد اطلاع رسانى آستان ضمن تشكر از مسؤولين و خادمان آستان اظهار داشت : طى ديدار با مسؤولين آستان طرح دقيق و گسترده اى را كه شامل ايجاد راه آهن بين عتبات و شهرهاى ايران مى باشد مورد بررسى قرار داديم .

لاريجانى افزود : همچنين از پروژه بزرگ و مهم صحن حضرت فاطمه زهرا (س) بازديد كرديم كه اميدواريم پس از تكميل اين پروژه كه مراحل زيادى دارد بتوان فضاى عبادتى و زيارتى بزرگى براى صدها هزار زائر فراهم كنيم .

زهير شربه جانشين توليت آستان نيز در رابطه با ديدار خود با رئيس مجلس شوراى اسلامى ايران به واحد اطلاع رسانى آستان گفت : طى ديدار با آقاى دكتر لاريجانى پيرامون مشكل حمل و نقل زائران در ايام اربعين حسينى گفتگو كرديم و در اين زمينه به نتايج قابل توجهى رسيديم . سعى داريم از تجربه هاى خارجى خوبى كه در زمينه ايجاد وسايل نقليه مناسب مانند راه آهن وجود دارد استفاده كنيم . 

 

 

 

منبع خبر :آستان قدس علوی


اخبار ایران:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: اخبار , اخبار جهان , اخبار ایران ,
:: برچسب‌ها: رئيس مجلس شوراى اسلامى ايران در ضيافت آستان قدس علوی ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 15
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : یکشنبه 07 دي 1393
ضرورت انتشار یک نشریه محلی در کوهبنان

کوهبنان امروز به نشریه ای نیاز دارد که در بیان حقایق نترس باشد و انعکاس رنج مردم را بر راحتی مسئولان ترجیح دهد و به قاعده معمول در ورطه مجیز گویی نیفتد و گاهی حتی برخلاف جریان آب شنا کند!

ضرورت انتشار یک نشریه محلی در کوهبنان

به گزارش خبر نگار مسجد امام حسین(ع) به نقل از کوهبنان امید:همانطور که می دانید مطبوعات سبب افزایش اطلاعات و توسعه دیدگاه افراد در هر موضوعی می شوند و مطالعه مطبوعات موجب تفکر، پویندگی، آگاهی و شناخت بهتر انسان از محیط اطراف خود می شود. سقراط فیلسوف یونانی گفته است: «جامعه وقتی فرزانگی و سعادت می یابد که مطالعه کار روزانه اش باشد.»
اما متاسفانه شهرستان کوهبنان که از دیرباز مهد تمدن و فرهنگ بوده و امروزه به عنوان بام فرهنگی استان کرمان نامگذاری شده فاقد یک نشریه محلی است، هر چند نشریه امتداد مهر به همت دوست گرامیم آقای محسن رادمهر مدتی در کوهبنان منتشر شد اما به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی و عدم حمایت مسئولان انتشار این نشریه در کوهبنان متوقف شد و امروزه انتشار یک نشریه محلی با عوامل حرفه ای در سطح شهرستان به شدت احساس می شود، نشریه ای که با تنوع مطالب بتواند مخاطبان را در سراسر شهرستان جلب و جذب نماید و تمامی خبرنگاران و اهل قلم کوهبنان را گرد هم آورد و بتواند سر مطلع درخشانی در حوزه شکوفایی نشریات محلی باشد.
این نشریه می تواند هم پوشش خبری را بدهد و هم می تواند نیازمندی های شهر را پوشش بدهد که خود منبع درآمدی هم می باشد.
کوهبنان امروز به نشریه ای نیاز دارد که در بیان حقایق نترس باشد و انعکاس رنج مردم را بر راحتی مسئولان ترجیح دهد و به قاعده معمول در ورطه مجیز گویی نیفتد و گاهی حتی برخلاف جریان آب شنا کند!
نشریه محلی کوهبنان باید درد نویس مردمی باشد که کسی به حسابشان نمی آورد و گلوی مردمی باشد که معبری برای خروج فریادشان ندارد.
نشریه محلی کوهبنان باید زبان کسانی باشد که زبان از آنها دریغ شده و خورشید کسانی باشد که روشنایی از آنها سلب گشته است.
نشریه محلی کوهبنان باید به تمام احزاب و گروهها اعم از اصلاح طلب و اصولگرا احترام بگذارد و در راه توسعه گفتمان و گفت و شنود تعالی بخش به دور از هر گونه جانبداری و تعصب کوشش کند. و با توجه به حاکم شدن تفکرات اعتدال گرایانه در فضای جامعه انتشار نشریه ای مستقل و به دور از سیاست زدگی در بام فرهنگی استان کرمان ضروری است که امید است مسئولان شهرستان در این زمینه اقدامات لازم را صورت دهند.
انشاءالله
محمود جعفری


اخبار ایران:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: اخبار , اخبار ایران , اخبار کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: ضرورت انتشار یک نشریه محلی در کوهبنان , اخبار , خبر ها , کوهبلنان , کوهبنان , اخبار کوهبنان , خبر های کوهبنان , پایگاه اطلاع رساین کوهبنان , تشریه محلی , ضرورت , انتشار , محلی , محمود جعفری , کوهبنان امید , به نقل از کوهبنان , پایگاه اطلاع رسانی کوهبنان ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 5
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : چهارشنبه 29 مرداد 1393
حسن سلطانی به ریاست جدید دادگستری کوهبنان منصوب شد‌

حسن سلطانی به ریاست جدید دادگستری کوهبنان منصوب شد‌

ذبیح‌الله شهنازی معاون سیاسی‌ اجتماعی فرماندار کوهبنان در آیین تودیع و معارفه ‌رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان اظهار داشت: دیده بیدار و امیدوار مردم ایران اسلامی به مسئولان متعهدی دوخته شده که سوار بر مرکب رهوار ایمان، خالصانه انسانیت و مردم دوستی را به ‌منصه ‌ظهور گذاشته‌اند‌.

با حضور رئیس‌کل دادگستری استان کرمان، حسن سلطانی به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان کوهبنان معرفی شد.
به گزارش خبر نگار مسجد امام حسین(ع) به نقل از فارس: ظهر امروز در آیینی با حضور حجت‌الاسلام علی توکلی رئیس‌کل دادگستری استان کرمان، حسن سلطانی به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان کوهبنان معرفی شد. ذبیح‌الله شهنازی معاون سیاسی‌ اجتماعی فرماندار کوهبنان در آیین تودیع و معارفه ‌رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان اظهار داشت: دیده بیدار و امیدوار مردم ایران اسلامی به مسئولان متعهدی دوخته شده که سوار بر مرکب رهوار ایمان، خالصانه انسانیت و مردم دوستی را به ‌منصه ‌ظهور گذاشته‌اند‌. وی بیان داشت: قضاوت به معنی داوری کردن برای رفع نزاع و کشمکش در میان مردم و یکی از منصب‌های بزرگی است که از جانب خداوند متعال برای نبی مکرم اسلام (ص)‌ و ائمه معصوم‌ (ع) و از جانب آنان برای فقیه جامع‌الشرایط تعیین شده است‌. شهنازی تصریح کرد: منصب قضاوت در دیدگاه اسلام یکی از ارزشمند‌ترین و در عین حال یکی از خطر‌ناکترین مناصب اجتماعی است، قاضی در یک نگاه نماینده خداوند و با فضیلت‌ترین انسان‌هاست و در نگاه دیگر از‌ شقی‌ترین مردم شمرده شده است‌. وی با استناد به حدیثی از امیرالمومنان علی (‌ع‌) گفت: قاضی در جایگاهی می‌نشیند که ا‌نبیا و اوصیا در آن قرار ‌می‌گیرند و یا اشقیا بر آن تکیه می‌زنند که فاصله‌ این دو بهشت و جهنم است‌. معاون سیاسی‌ اجتماعی فرماندار کوهبنان گفت: اکبر مختاری طی پنج سال خدمت در سمت دادستان و رئیس دادگستری کوهبنان همواره عدالت‌، ولایتمداری‌، قانون‌مداری و ترس از خداوند را سر‌لوحه کار خویش قرار داده که این خود سبب شده در قلب مردم کوهبنان جای بگیرد. شهنازی تاکید کرد: مردم کوهبنان هیچ‌گاه برخورد شایسته با ارباب رجوع‌، رفتار انسان دوستانه‌، حسن خلق‌، گشاده‌رویی‌، گذشت‌، محبت و در نهایت انسانیت ایشان در مدت پنج سال گذشته را فراموش نمی‌کنند. وی برای حسن سلطانی ریاست جدید دادگستری کوهبنان آرزوی موفقیت کرد و افزود: امیدواریم ایشان بتوانند با تعامل و هماهنگی با سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی گام‌های موثری در جهت خدمت به مردم بردارد‌.

منبع:فارس


اخبار ایران:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: اخبار , اخبار ایران , اخبار کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: حسن سلطانی به ریاست جدید دادگستری کوهبنان منصوب شد‌ , اخبار , کوهبنان , اخبار کوهبنان , خبر , خبر های کوهبنان , خبر ها , مسجد امام حسین , دادگستری کوهبنان , ریاست دادگستری کوهبنان , حسن سلطانی , پایگاه اطلاع رسانی کوهبنان ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 15
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : پنجشنبه 23 مرداد 1393
بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی شهرستان های کوهبنان و زرند

در جلسه ای با حضور استاندار کرمان، نماینده ی مردم کوهبنان و زرند در مجلس شورای اسلامی، معاونان استاندار و جمعی از کارآفرینان،مسئولان و هم چنین فرمانداران شهرستان های کوهبنان و زرند، مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی این شهرستان ها مورد بررسی قرار گرفت.

ostandar razm

استاندار کرمان در این جلسه با بیان این که اگر نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فعال باشند، می توانند بخش عمده ای از مشکلات شهرستان های استان را حل کنند، اظهار داشت: هم افزایی میان دستگاه های اجرایی، رفع قوانین مزاحم و مدیریت جهادی فرمانداران، بسیاری از مشکلات کارآفرینان استان را حل خواهد کرد.....

به ادامه مطلب بروید...


اخبار ایران:: ادامه مطلب

:: موضوعات مرتبط: اخبار , اخبار ایران , اخبار کوهبنان ,
:: برچسب‌ها: بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی شهرستان های کوهبنان و زرند , اخبار , اخبار کوهبنان , اخبار کرمان , اخبار ایران , خبر , خبر کوهبنان , مسجد , کوهبنان , مشکلات , مشکلات کوهبنان , کوهبنان و زرند , نماینده مجلس , زرند , نماینده , مجلس , تولیدی , تولیدات کوهبنان , اقتصاد کوهبنان ,
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 15
:: ادامه مطلب
نويسنده : هیئت نوجوانان
تاريخ : دوشنبه 13 مرداد 1393

بنر های مذهبی سایت و وبلاگ